Time Tracker (6.x-1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (31 entries)

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Author
mr: लेखक

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Time
mr: वेळ

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Node
mr: शाखा

en: Page
mr: पान

en: 1 hour | @count hours
mr[0]: १ तास
mr[1]: @count तास

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: locked
mr: कुलुपबंद

en: Hours
mr: तास

en: Locked
mr: कुपुपबंद
