Time Tracker (6.x-1.0-beta3) - en to km translation catalogue (29 entries)

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Page
km: ទំព័រ

en: 1 hour | @count hours
km[0]: @count ម៉ោង

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: locked
km: ជាប់សោ

en: First day of week
km: ថ្ងៃ​ដើម​សប្ដាហ៍

en: Locked
km: ជាប់​សោ
