Timeago (6.x-2.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: ago
fa: پیش

en: a moment
fa: یک لحظه

en: Submitted by !username !datetime
fa: ارسال شده توسط !username !datetime

en: about a minute
fa: حدود یک دقیقه

en: %d minutes
fa: %d دقیقه

en: about an hour
fa: حدود یک ساعت

en: about %d hours
fa: حدود %d ساعت

en: a day
fa: یک روز

en: %d days
fa: %d روز

en: about a month
fa: حدود یک ماه

en: %d months
fa: %d ماه

en: about a year
fa: حدود یک سال

en: %d years
fa: %d سال
