Timeline (6.x-2.1) - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Icon
tr: Simge

en: Views
tr: Görünümler

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Theme
tr: Tema

en: Year
tr: Yıl

en: Custom
tr: Özel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Month
tr: Ay

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Default height
tr: Öntanımlı yükseklik

en: Default width
tr: Öntanımlı genişlik

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Second
tr: Saniye

en: timeline
tr: zaman şeridi

en: Timeline
tr: Timeline (Zaman Şeridi)

en: The default width of a timeline (in units of em, px or %), e.g. 600px or 90%.
tr: Zaman şeridinin öntanımlı genişliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 600px ya da 90%.

en: The default height of a timeline (in units of em, px or %), e.g. 400px.
tr: Zaman şeridinin öntanımlı yüksekliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 400px.

en: First event in timeline
tr: Zaman şeridindeki ilk olay

en: Last event in timeline
tr: Zaman şeridindeki son olay

en: The current date
tr: Şu anki tarih

en: The width of the timeline (in units of em, px or %), e.g. 600px or 90%. Leave blank to use default value.
tr: Zaman şeridinin genişliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 600px ya da 90%. Öntanımlı değeri kullanmak için boş bırakın.

en: The height of the timeline (in units of em, px or %), e.g. 400px. Leave blank to use default value.
tr: Zaman şeridinin yüksekliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 400px. Öntanımlı değeri kullanmak için boş bırakın.

en: Decade
tr: Onyıl

en: Century
tr: Yüzyıl

en: Millennium
tr: Bin yıl

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Format: %time.
tr: Biçim: %time.

en: You need at least one field before you can configure your field settings
tr: Alan ayarlarını yapılandırabilmeniz için en azından bir alana ihtiyacınız var.

en: SIMILE Timeline Library
tr: SIMILE Timeline Kütüphanesi

en: Location of Simile Timeline libraries
tr: Simile Timeline kütüphanelerinin konumu

en: Simile Server
tr: Simile Sunucusu

en: Only simile server available. The timeline library is not installed locally.
tr: Sadece simile sunucusu kullanılabilir. Timeline kütüphanesi yerel olarak kurulu değil.

en: A local timeline library has been found at this location: !timeline_library_path
tr: Şu adreste yerel bir timelinekütüphanesi bulundu: !timeline_library_path

en: Displays content on a SIMILE Timeline.
tr: İçeriği bir SIMILE Zaman Şeridinde gösterir.

en: Appearance and themes
tr: Görünüm ve temalar

en: Width of bubbles
tr: Baloncukların genişliği

en: Advanced visualization settings
tr: Gelişmiş görsel ayarlar

en: Earliest start
tr: En erken başlangıç

en: Latest end
tr: En geç bitiş

en: Orginal image size
tr: Özgün resim boyutu

en: Not displayed
tr: Gösterilmiyor

en: This page uses Javascript to show you a Timeline. Please enable Javascript in your browser to see the full page. Thank you.
tr: Bu sayfa size bir zaman şeridi gösterebilmek için Javascript kullanır. Lütfen tüm sayfayı görebilmek için tarayıcınızda Javascript'i etkinleştirin. Teşekkürler.

en: Information for local installation:
tr: Yerel kurulum bilgisi:

en: Select the fields that contain the title, start time and end time of each item.
tr: Her bir unsurun başlık, başlama zamanı ve bitiş zamanını içeren alanları seçin.

en: For more information on these fields visit the <a href="@url">advanced documentation</a>
tr: Bu alanlara ilişkin daha fazla bilgi için <a href="@url">gelişmiş belgeler</a>e bakın

en: To actually create and manage timelines, use the <a href="@views">views administration</a> screen.
tr: Zaman şeritlerini tam anlamıyla oluşturmak ve yönetebilmek için, <a href="@views">gösterim (views) yönetim</a> ekranını kullanın.

en: To actually create and manage timelines, enable the Views UI module in the <a href="@modules">modules administration</a> screen.
tr: Zaman şeritlerini tam anlamıyla oluşturmak ve yönetebilmek için, <a href="@modules">eklenti yönetim</a> ekranında Views UI eklentisini etkinleştirin.

en: Timeline views provides a draggable and scrollable widget for visualizing temporal information. This screen allows you to override default settings for each timeline.
tr: Zaman şeridi gösterimleri, zamansal verinin görselleştirilmesi için sürüklenebilir ve kaydırılabilir bir araç sunar. Bu ekran, zaman şeritleri için öntanımlı değerlerin üzerine yazabilmenizi sağlar.

en: Error: !timeline_filename not found
tr: Hata: !timeline_filename bulunamadı

en: There is no data available to show on the timeline
tr: Zaman şeridinde gösterilebilecek veri yok

en: Middle Event
tr: Orta Olay

en: Median
tr: Orta
