Timeline (6.x-2.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Icon
id: Ikon

en: Views
id: View

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Theme
id: Tema

en: Year
id: Tahun

en: Custom
id: Tersuai

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Second
id: Detik

en: Timeline
id: Garis waktu

en: The current date
id: Tanggal saat ini
