Timelinemap (6.x-1.0-beta5) - en to pl translation catalogue (37 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Operations
pl: Czynności

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Zdjęcie

en: Import
pl: Importuj

en: Add
pl: Dodaj

en: Year
pl: Rok

en: Filter
pl: Filtruj

en: Width
pl: Szerokość

en: Month
pl: Miesiąc

en: No posts available.
pl: Brak wpisów.

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Operation
pl: Czynność

en: Google Maps API Key
pl: Klucz API map Google

en: Default width
pl: Domyślna szerokość

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Your personal Googlemaps API key.  You must get this for each separate website at <a href="http://www.google.com/apis/maps/">Google Map API website</a>.
pl: Twój osobisty klucz API map Google. Klucz musisz pobrać oddzielnie dla każdej witryny na <a href="http://www.google.com/apis/maps/">stronie internetowej API map Google</a>.

en: Managed by <a href='@url'>keys api</a>.
pl: Zarządzane przez <a href='@url'>klucze API</a>.

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: No title
pl: Brak tytułu

en: Longitude field
pl: Pole długości geograficznej

en: Map: Standard street map.
pl: Mapa: standardowa mapa uliczna.

en: Satellite: Standard satellite map.
pl: Satelita: standardowa mapa satelitarna.

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
pl: Hybryda: hybrydowa mapa satelitarna.

en: Terrain: Physical feature map.
pl: Teren: mapa fizyczna.

en: No fields available.
pl: Brak pól.
