Timelinemap (6.x-1.1) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Import
bn: আমদানী

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Year
bn: বছর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন
