Timelinemap (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Display settings
pt: Exibir configurações

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Import
pt: Importar

en: Add
pt: Adicionar

en: Year
pt: Ano

en: Filter
pt: Filtro

en: Width
pt: Largura

en: Month
pt: Mês

en: No posts available.
pt: Nenhuma entrada disponível.

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Basic
pt: Básico

en: Operation
pt: Operação

en: Google Maps API Key
pt: Chave do Google Mapas API

en: Link to node
pt: Ligação para o nó

en: Default width
pt: Largura predefinida

en: Hour
pt: Hora

en: Minute
pt: Minuto

en: Second
pt: Segundo

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: The import data is not valid import text.
pt: Os dados de importação não é um texto de importação válido.

en: No title
pt: Sem título

en: Map: Standard street map.
pt: Mapa: Padrão de mapa de rua.

en: Satellite: Standard satellite map.
pt: Satélite: Padrão de mapa de satélite.

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
pt: Híbrido: Híbrido mapa de satélite.

en: No fields available.
pt: Não existem campos disponíveis.

en: Delete selected
pt: Excluir seleccionados
