Timelinemap (6.x-1.11) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Import
it: Importa

en: Add
it: Aggiungi

en: Year
it: Anno

en: Filter
it: Filtra

en: Width
it: Larghezza

en: Month
it: Mese

en: No posts available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Basic
it: Di base

en: Operation
it: Operazione

en: Link to node
it: Collegamento al nodo

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: Second
it: Secondo

en: The import data is not valid import text.
it: I dati dell'importazione non sono validi.

en: No title
it: Nessun titolo

en: Longitude field
it: Campo longitudine

en: No fields available.
it: Nessun campo disponibile.

en: Delete selected
it: Elimina selezionati

en: Date published
it: Data di pubblicazione
