Timelinemap (6.x-1.11) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Import
uk: Імпортувати

en: Add
uk: Додати

en: Year
uk: Рік

en: Filter
uk: Фільтр

en: Width
uk: Ширина

en: Month
uk: Місяць

en: No posts available.
uk: Жодних дописів немає.

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Basic
uk: Основні

en: Operation
uk: Дія

en: Google Maps API Key
uk: Ключ від Google Maps API

en: Link to node
uk: Посилання на матеріал(ноду)

en: Default width
uk: Базова ширина

en: Hour
uk: Година

en: Minute
uk: Хвилина

en: Second
uk: Другий

en: Your personal Googlemaps API key.  You must get this for each separate website at <a href="http://www.google.com/apis/maps/">Google Map API website</a>.
uk: Ваш особистий ключ Googlemaps API. Ви маєте отримати його для кожного сайту окремо на <a href="http://www.google.com/apis/maps/">веб-сайті Google Map API</a>.

en: Managed by <a href='@url'>keys api</a>.
uk: Керування через <a href='@url'>api ключів</a>.

en: Map height
uk: Висота карти

en: Embed code
uk: Код вставки

en: The import data is not valid import text.
uk: Дані для втягування не є коректними

en: Decade
uk: Десятиріччя

en: Century
uk: Століття

en: Millennium
uk: Тисячоліття

en: No title
uk: Без заголовка

en: Longitude field
uk: Поле довготи

en: Map: Standard street map.
uk: Карта: Стандартна карта з вулицями

en: Satellite: Standard satellite map.
uk: Супутник: Земна поверхня

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
uk: Гібрид: Супутник з дорогами

en: Terrain: Physical feature map.
uk: Ландшафт: Фізична карта

en: No fields available.
uk: Поля відсутні.

en: Delete selected
uk: Видалити вибране

en: Field usage
uk: Використання поля

en: Path color
uk: Колір шляху

en: Your personal Googlemaps API key. You must get this for each separate website at <a href="http://www.google.com/apis/maps/">Google Map API website</a>.
uk: Ваш особистий ключ Googlemaps API. Ви маєте отримати його для кожного сайту окремо на <a href="http://www.google.com/apis/maps/">веб-сайті Google Map API</a>.

en: Data visualization
uk: Візуалізація даних

en: Date published
uk: Дата публікації

en: Layer name
uk: Назва шару

en: Select colors
uk: Оберіть кольори
