Timesaver (6.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Approve
id: Setujui

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batalkan

en: Date
id: Tanggal

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Comment
id: Komentar

en: Items
id: Materi

en: Other
id: Lainnya

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...
