TinyBrowser (6.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить настройки

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отменить

en: Edit
ru: Изменить

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: none
ru: нет

en: General settings
ru: Основные настройки

en: link
ru: Ссылка

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: n/a
ru: нет

en: Extensions
ru: Расширения

en: User role
ru: Роль

en: Thumbnail size
ru: Размер эскиза

en: Thumbnail
ru: Эскиз

en: Profile name
ru: Название профиля

en: Image directory
ru: Папка с картинками

en: WIDTHxHEIGHT
ru: ШИРИНАхВЫСОТА

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ru: Включить вставку изображений (файлов) в простые текстовые области

en: Insert !image or !link.
ru: Вставить !image или !link.

en: bytes
ru: байт

en: Add new profile
ru: Добавить профиль

en: Detail
ru: Подробнее

en: File directory
ru: Папка для файлов

en: Admin
ru: Админ

en: Configuration profiles
ru: Профили — настройка

en: Absolute URLs
ru: Абсолютные ссылки

en: Replace the existing file with the new one
ru: Заменить существующий файл

en: Assigned profile
ru: Профиль

en: Role-profile assignments
ru: Назначения профилей для ролей

en: Assign profiles to user roles.
ru: Выберите используемые ролями профили.

en: Give a name to this profile.
ru: Введите название профиля.

en: Directory quota
ru: Размер одной папки

en: Maximum image resolution
ru: Максимальный размер

en: Profile has been added.
ru: Профиль добавлен.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
ru: Удаление профиля %name

en: Profile has been deleted.
ru: Профиль удалён.
