Drupal Tiny-IDS (6.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Warning
de: Warnung

en: Security
de: Sicherheit

en: Source
de: Quelle

en: %email is not a valid e-mail address.
de: %email ist keine zulässige E-Mail-Adresse.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
de: %emails sind keine zulässigen E-Mail-Adressen.

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Debugging
de: Fehlersuche

en: Debug settings
de: Debug-Eistellungen

en: HTML Mail
de: HTML-E-Mail

en: Reaction
de: Reaktion

en: Impact
de: Wirkung
