Drupal Tiny-IDS (6.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Warning
it: Avviso

en: Security
it: Sicurezza

en: Rules
it: Regole

en: Source
it: Sorgente

en: %email is not a valid e-mail address.
it: %email non è un indirizzo di posta elettronica valido.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
it: %emails non sono indirizzi di posta elettronica validi.
