TinyMCE (6.x-1.1-dev) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Show on every page except the listed pages.
he: הצג בכל עמוד פרט לעמודים הרשומים.

en: Show on only the listed pages.
he: הצג רק בעמודים הרשומים.

en: Pages
he: עמודים

en: enabled
he: פעיל

en: delete
he: מחיקה

en: Administer
he: ניהול

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: disabled
he: מושבת

en: Language
he: שפה

en: none
he: ללא

en: edit
he: עריכה

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
he: הצג עם קוד ה-PHP שלהלן מחזיר <code>TRUE</code> (מצב-PHP, מומחים בלבד).

en: Editor appearance
he: מראה העורך

en: Preformatted
he: מעוצב מראש

en: Remove linebreaks
he: הסרת מעברי שורה

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Site configuration
he: הגדרות אתר
