TinyMCE (6.x-1.1-dev) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Show on every page except the listed pages.
hr: Pokaži na svim osim na navedenim stranicama.

en: Show on only the listed pages.
hr: Pokaži samo na navedenim stranicama.

en: Pages
hr: Stranice

en: enabled
hr: omogućeno

en: delete
hr: ukloni

en: Administer
hr: Administriraj

en: Operations
hr: Operacije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Language
hr: Jezik

en: none
hr: ništa

en: edit
hr: uredi

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Roles
hr: Uloge

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hr: Prikaži ukoliko slijedeći PHP kod vrati <code>TRUE</code> (PHP-mode, samo za one koji znaju što rade).

en: Preformatted
hr: Već formatirano

en: Profile
hr: Profil

en: module
hr: modul

en: Site configuration
hr: Postavke sitea
