TinyMCE (6.x-1.1-dev) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Show on every page except the listed pages.
hi: सूचिबद्ध पृष्ठों के अलावे हर पृष्ठ पर दिखायें।

en: Show on only the listed pages.
hi: सिर्फ़ सूचिबद्ध पृष्ठों पर ही दिखाये।

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: enabled
hi: सक्रिय

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Administer
hi: प्रशासन

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Language
hi: भाषा

en: none
hi: कोई नहीं

en: edit
hi: संपादन करें

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hi: अगर निम्नलिखित पी एच पी कोड<code>ट्रू</code>वापस करें तो दिखायें।

en: Preformatted
hi: पूर्वनिर्धारित स्वरूप

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: module
hi: मॉड्यूल

en: Site configuration
hi: साईट विन्यास
