TinyMCE (6.x-1.1-dev) - en to sk translation catalogue (102 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Pages
sk: Stránky

en: enabled
sk: povolené

en: delete
sk: odstrániť

en: Administer
sk: Spravovať

en: Operations
sk: Operácie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Language
sk: Jazyk

en: none
sk: žiadne

en: edit
sk: upraviť

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Configure the rich editor.
sk: Nastaviť editor.

en: enable rich-text
sk: zapnúť editor

en: disable rich-text
sk: vypnúť editor

en: Your current web browser does not support WYSIWYG editing.
sk: Váš súčasný webový prehliadač nepodporuje editovanie pomocou WYSIWYG editora.

en: TinyMCE rich-text settings
sk: Nastavenia editor TinyMCE

en: Default state
sk: Základný stav

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields?
sk: Má byť umožnené zapnúť a vypnúť editor v textových poliach?

en: tinymce
sk: TinyMCE

en: Add new TinyMCE profile
sk: Pridať nový profil TinyMCE

en: Edit tinymce profile
sk: Upraviť profil TinyMCE

en: Deleted profile
sk: Odstrániť profil

en: Create profile
sk: Vytvoriť profil

en: Update profile
sk: Aktualizovať profil

en: Your TinyMCE profile has been updated.
sk: Váš TinyMCE profil bol aktualizovaný.

en: Your TinyMCE profile has been created.
sk: Váš TinyMCE profil bol vytvorený.

en: TinyMCE settings
sk: Nastvenia TinyMCE

en: Could not find the TinyMCE engine installed at <strong>!tinymce-directory</strong>. Please <a href="http://tinymce.moxiecode.com/">download TinyMCE</a>, uncompress it and copy the folder into !tinymce-path.
sk: Nedá sa nájsť nainštalovaný program TinyMCE v <strong>!tinymce-directory</strong>. Prosím <a href="http://tinymce.moxiecode.com/">stiahnite TinyMCE</a>, rozbaľte ho a nakopírujte do priečinka !tinymce-path.

en: You must <a href="!access-control-url">assign</a> at least one role with the 'access tinymce' permission before creating a profile.
sk: Musíte <a href="!access-control-url">priradiť</a> povolenie 'prístup k TinyMCE' aspoň jednej kategórii používateľov pred tým ako vytvoríte profil.

en: You will not be allowed to create a new profile since all user roles have already been assigned profiles. Either remove an existing tinymce profile from at least one role or assign another role the 'access tinymce' permission.
sk: Už nemôžete vytvárať nové profily, pretože už každá kategória používateľov má profil priradený. Najskôr zrušte priradenie v existujúcom profile alebo pridajte ďalšej kategórii používateľov oprávnenie 'prístup k TinyMCE'.

en: Not all user roles are shown since they already have tinymce profiles. You must first unassign profiles in order to add them to a new one.
sk: Nie sú zobrazené všetky kategórie používateľov, pretože niektoré už majú priradený tinyMCE profil. Najskôr musíte priradenie zrušiť, aby ste kategóriu mohli priradiť k novému profilu.

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the tinymce administration page.
sk: Zadajte meno pre tento profil. Toto meno sa zobrazí iba na stránkach administrácie TinyMCE.

en: Roles allowed to use this profile
sk: Kategŕie používateľov, ktorým je dovolené používať tento profil

en: Check at least one role. Only roles with 'access tinymce' permission will be shown here.
sk: Vyberte aspoň jednu kategóriu používateľov. Sú tu zobrazené iba tie, ktoré majú oprávnenie 'prístup k TinyMCE'.

en: Default editor state for users in this profile. Users will be able to override this state if the next option is enabled.
sk: Základné nastavenia editora pre používateľov tohto profilu. Používatelia budú môcť tento stav zmeniť ak bude nasledujúca voľba povolená.

en: Allow users to choose default
sk: Umožniť používateľom zvoliť základný stav

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: If allowed, users will be able to choose their own TinyMCE default state by visiting their profile page.
sk: Ak je povolené, používatelia si budú môcť na stránke svojho účtu nastaviť svoj základný stav TinyMCE editora.

en: Show disable/enable rich text editor toggle
sk: Zobraziť prepínač zapnúť/vypnúť editor

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. If false, editor defaults to the global default or user default (see above).
sk: Či sa má alebo nemá zobraziť prepínač vypnúť/zapnúť editor pod textovou oblasťou. Ak je nastavené na nie,  použije sa globálne alebo používateľské nastavenie (viď. vyššie).

en: The language for the TinyMCE interface. Language codes based on the <a href="http://www.loc.gov/standards/iso639-2/englangn.html">ISO-639-2</a> format.
sk: Jazyk pre TinyMCE rozhranie. Zadajte kód jazyka vo formáte <a href="http://www.loc.gov/standards/iso639-2/englangn.html">ISO-639-2</a>.

en: Safari browser warning
sk: Varovanie pre prehliadač Safari

en: TinyMCE support for the Safari web browser is experimental and a warning message is displayed when that browser is detected. You can disable this message here.
sk: TinyMCE podpora pre webový prehliadač Safari je v experimentálnej fáze. Ak bude detekovaný tento prehliadač, zobrazí sa varovanie. Toto varovanie môžete na tomto mieste vypnúť.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '!blog' for the blog page and !blog-wildcard for every personal blog. !front is the front page.
sk: Zadajte každú stránku na nový riadok vo forme Drupalovskej cesty. Znak '*' je zástupný znak. Napríklad pre stránku blogov zadajte '!blog' a !blog-wildcard pre všetky stránky s osobnými blogmi.  !front je titulná strana.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sk: Zobraziť, pokiaľ PHP kód vráti <code>TRUE</code> (režim PHP, len pre expertov)

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between !php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je vybraný PHP-mód, zadajte PHP kód medzi !php. Všimnite si, že spustenie nekorektného PHP-kódu, môže znefunkčniť Drupal stránku.

en: Show tinymce on specific pages
sk: Zobraziť TinyMCE na vybraných stránkach

en: Buttons and plugins
sk: Tlačítka a rozšírenia

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: Toolbar location
sk: Umiestnenie lišty nástrojov

en: bottom
sk: dole

en: top
sk: hore

en: Show toolbar at the top or bottom of the editor area?
sk: Zobraziť nástrojovej lišty nad alebo pod editačnou oblasťou?

en: Toolbar alignment
sk: Zarovnanie nástrojovej lišty

en: center
sk: na stred

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: Align tool icons left, center, or right within the toolbar.
sk: Zarovná ikony na nástrojovej lište doľava, na stred alebo doprava.

en: Path location
sk: Umiestnenie cesty

en: Path to html elements (i.e. "body>table>tr>td"). Show at top, bottom, or not at all.
sk: Cesta k HTML prvkom (napr. "body>table>tr>td"). Zobraziť hore, dole alebo nezobraziť.

en: Enable resizing button
sk: Zapnúť panel na zmenu veľkosti

en:  This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled the <strong>Path location toolbar</strong> must be set to "top" or "bottom" in order to display the resize icon.
sk:  Táto možnosť umožňuje povoliť/vypnúť panel na zmenu veľkosti. Pokiaľ je povolené, <strong>umiestnenie lišty s cestou</strong> musí byť nastavené na "hore" alebo "dole", aby sa mala kde zobraziť ikona, pomocou ktorej sa bude dať meniť veľkosť.

en: Block formats
sk: Blokové prvky

en: Comma separated list of HTML block formats. You can only remove elements, not add.
sk: Čiarkou oddelený zoznam blokových prvkov HTML. Prvky zo zoznamu môžete iba odobrať, nie pridať.

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Verify HTML
sk: Skontrolovať HTML

en: Should the HTML contents be verified or not? Verifying will strip &lt;head&gt tags, so choose false if you will be editing full page HTML.
sk: Má byť HTML kód skontrolovaný alebo nie? Kontrola odstráni značky &lt;head&gt, takže nastavte nie iba ak chcete editovať úplný HTML kód stránky.

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: If this option is set to true, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE HTML element does.
sk: Ak je táto možnosť nastavená na áno, editor bude vkladať znaky TAB a zachová znaky medzier pomocou značky PRE - na predformátovaný text.

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
sk: Zmeniť značky &lt;font&gt; na štýly

en: If you set this option to true, font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline styles.
sk: Ak nastavíte hodnotu na áno, značky font size, font family, font color a font background color budú nahradené CSS štýlmi.

en: Remove linebreaks
sk: Odstrániť zalomenia riadkov

en: Set this option to false to prevent TinyMCE from removing linebreaks from existing nodes.  True avoids conflicts with some filters.
sk: Nastavte túto možnosť na nie ak chcete zabrániť TinyMCE aby odstraňoval zalomenie riadkov z existujúcich príspevkov. Hodnota áno môže byť v konflikte s niektorým filtrom.

en: Apply source formatting
sk: Použiť formátovanie na zdrojový kód

en: This option makes TinyMCE apply source formatting.  Set this to true for a cleaner HTML source.  Choose false to avoid conflicts with some filters.
sk: Táto možnosť umožní TinyMCE použiť formátovanie na zdrojový kód. Túto hodnotu nastavte na áno ak chcete čistejší zdrojový kód. Hodnotu nastavte na nie ak by toto nastavenie bolo v konflikte s niektorým filtrom.

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: use theme css
sk: použiť css vzhľad

en: define css
sk: definovať css

en: tinyMCE default
sk: základný vzhľad TinyMCE

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />use theme css - load style.css from current site theme.<br/>define css - enter path for css file below.<br />tinyMCE default - uses default CSS from editor.
sk: Definuje CSS, ktorý sa použije v oblasti editora .<br />Použiť css vzhľad - nahrá style.css zo súčasného vzhľadu webu.<br/>Definovať css - zadajte cestu k css súboru nižšie.<br />Základný vzhľad tinyMCE  - Použije základné CSS nastavenia editora.

en: CSS path
sk: CSS cesta

en: Enter path to CSS file (<em>example: "css/editor.css"</em>) or a list of css files seperated by a comma (<em>example: /themes/garland/style.css,http://domain.com/customMCE.css</em>).<br />Macros: %h (host name: http://www.example.com/), %t (path to theme: theme/yourtheme/)<br />Be sure to select "define css" above.
sk: Zadajte cestu k CSS súboru (<em>napríklad: "css/editor.css"</em>) alebo zoznamu css súborov oddelených čiarkami (<em>napríklad: /themes/garland/style.css,http://domain.com/customMCE.css</em>).<br>Makrá: %h (meno počítača: http://www.example.com/), %t (cesta k vzhľadu: theme/yourtheme/)<br>Uistite sa či je vyššie vybraná možnosť "definovať css".

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Adds CSS classes to the "styles" droplist. Format is: &lt;title&gt;=&lt;class&gt;;<br/> Example: Header 1=header1;Header 2=header2;Header 3=header3 (note: no trailing ';')<br />Leave blank to automatically import list of CSS classes from style sheet.
sk: Pridá CSS triedy do rozbalovacieho zoznamu "štýlov". Formát je: &lt;title&gt;=&lt;class&gt;;<br/> Napríkla: Header 1=header1;Header 2=header2;Header 3=header3 (všimnite si: nie je ukončené  ';')<br /> Ponechajte pole prázdne ak chcete CSS triedy automaticky naimportovať zo súboru CSS  štýlov.

en: Profile
sk: Profil

en: <p><a href="!create-profile-url">Create new profile</a></p>
sk: <p><a href="!create-profile-url">Vytvoriť nový profil</a></p>

en: No profiles found. Click here to <a href="!create-profile-url">create a new profile</a>.
sk: Neboli nájdené profily. Kliknite na <a href="!create-profile-url">vytvoriť nový profil</a>.

en: You must give a profile name.
sk: Musíte zadať meno profilu.

en: You must select at least one role.
sk: Musíte vybrať aspoň jednu kategóriu používateľov.

en: administer tinymce
sk: administrácia TInyMCE

en: access tinymce
sk: prístup k TinyMCE

en: module
sk: modul

en: access tinymce imagemanager
sk: prístup k obrázkovému manažéru TinyMCE

en: The most popular WYSIWYG editor for advanced content editing.
sk: Najpopulárnejší WYSIWYG editor pre komfortné editovanie obsahu.

en: Site configuration
sk: Konfigurácia stránky
