Tipsy (6.x-1.1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Focus
fa: تمرکز کردن

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: North
fa: شمال

en: East
fa: شرق

en: South
fa: جنوب

en: West
fa: غرب

en: Options
fa: گزینه‌ها
