To do list (6.x-1.1-rc7) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Item
uk: Елемент

en: Description
uk: Опис

en: Priority
uk: Пріоритет

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низьке

en: status
uk: стан

en: Date Format
uk: Формат дати

en: All
uk: Все

en: Medium
uk: Середнє

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Details
uk: Подробиці

en: Users
uk: Користувачі

en: Finished
uk: Завершено

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Block Settings
uk: Настроювання блоку

en: Started
uk: Запущено

en: There are no items to display
uk: Елементів для показу немає

en: Dates
uk: Дати

en: PHP date
uk: Дата PHP

en: Assignment
uk: Призначення

en: Immediate
uk: Негайно

en: To Do
uk: Завдання

en: Include start date
uk: Включити дату початку

en: Include deadline
uk: Включити строк закінчення

en: Assign to self
uk: Призначити на себе

en: Show users from the following roles
uk: Показати користувачів для наступних ролей

en: Please choose users from the list below. If you do not wish to select any users, please remove all checkmarks from this list.
uk: Будь ласка, виберіть користувачів зі списку нижче. Якщо ви не бажаєте вибрати жодного користувача, будь ласка зніміть усі галочки із цього списку.

en: Please select one or more users from the list. If you do not wish to select any users, please remove all checkmarks from the 'roles' checkboxes above this list.
uk: Будь ласка, виберіть одного або більш користувачів зі списку. Якщо ви не бажаєте вибрати жодного користувача, будь ласка зніміть усі галочки з пункту 'ролі', вище цього списку.

en: The deadline cannot be earlier than the start date
uk: Строк завершення не може бути раніше чим дата початку

en: You must assign this listing to yourself
uk: Ви повинні призначити цей список на себе

en: Urgent
uk: Термінове

en: Items in red have been marked 'immediate'.
uk: Червоні елементи були відзначені як 'негайно'.

en: Number of items to display in the sidebar
uk: Кількість елементів для відображення в бічній панелі.

en: Up to thirty items can be displayed at once.
uk: Тільки тридцять елементів може бути показане за раз.

en: Please choose a number of items to display between one and thirty.
uk: Будь ласка виберіть кількість елементів для показу між одним і тридцятьома (1-30).

en: Date Finished
uk: Дата закінчення

en: Assigned To
uk: Призначене на

en: Display icon
uk: Відображати значки

en: Display tabs
uk: Відображати вкладки

en: List to display
uk: Відобразити список

en: Choose which items you would like to display in the block
uk: Виберіть які елементи ви хочете показати в блоці

en: Not started
uk: Не запущено

en: Awaiting More Information
uk: Очікується більше інформації

en: Delayed
uk: Затримано

en: Created to do list items
uk: Створені елементи списку to do

en: A list of to do items created by the user
uk: Список to do елементів, створених користувачем

en: All to do listings
uk: Усі to do списки

en: A list of all to do items
uk: Список усіх to do елементів

en: Settings for the to do module
uk: Настроювання модуля to do

en: projects
uk: проекти

en: Items in red are 'immediate'.
uk: Червоні елементи означають 'негайно'.
