To do list (6.x-1.3) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Priority
fr: Priorité

en: Name
fr: Nom

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Help
fr: Aide

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: week
fr: semaine

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: Date Format
fr: Format de date

en: All
fr: Tout

en: Display links
fr: Afficher les liens

en: Medium
fr: Moyen

en: Start Date
fr: Date de début

en: Details
fr: Détails

en: Start date
fr: Date de début

en: Number of items to display
fr: Nombre d'éléments à afficher

en: Undefined
fr: Indéfini

en: day
fr: jour

en: month
fr: mois

en: year
fr: année

en: Buttons
fr: Boutons

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Started
fr: Démarré

en: PHP date
fr: Date PHP

en: Assignment
fr: Assignation

en: Immediate
fr: Immédiat

en: Add users
fr: Ajouter des utilisateurs

en: In Progress
fr: En cours

en: Not Started
fr: Non commencé

en: Deadline
fr: Échéance

en: Field set title
fr: Définir le titre du champ

en: Include start date
fr: Inclure une date de début

en: Include deadline
fr: Inclure une échéance

en: Assign to self
fr: Assigner à soi-même

en: The deadline cannot be earlier than the start date
fr: La date d'échéance ne peut pas être plus tôt que la date de début.

en: To do list
fr: Liste des tâches

en: Please choose a number of items to display between one and thirty.
fr: Veuillez choisir un nombre d'éléments à afficher entre un et trente.

en: Date Finished
fr: Date de fin

en: Assigned To
fr: Assigné à

en: CCYYMMDD
fr: CCAAMMJJ

en: CCYYMM
fr: CCAAMM

en: CCYY
fr: CCAA

en: DD (01 - 31)
fr: JJ (01 - 31)

en: WW (01 - 53)
fr: SS (01 - 53)

en: Date finished
fr: Date de complétion

en: full date
fr: date complète

en: year + month
fr: année + mois
