To do list (6.x-1.4) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Priority
it: Priorità

en: Name
it: Nome

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Help
it: Aiuto

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: week
it: settimana

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: All
it: Tutti

en: Display links
it: Link della visualizzazione

en: Medium
it: Medio

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Details
it: Dettagli

en: Start date
it: Data iniziale

en: Navigation
it: Navigazione

en: Undefined
it: Non definito

en: day
it: giorno

en: month
it: mese

en: year
it: anno

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Finished
it: Completato

en: Cancelled
it: Annullato

en: Started
it: Iniziato

en: Dates
it: Date

en: PHP date
it: Data PHP

en: Assignment
it: Attribuzione

en: This will override any other link you have set.
it: Questo sovrascriverà qualsiasi altro link tu abbia impostato.

en: Add users
it: Aggiungi utenti

en: Link this field to its node
it: Collega questo campo al suo nodo

en: Urgent
it: Urgente
