Token (6.x-1.12) - en to ca translation catalogue (137 entries)

en: Subject
ca: Assumpte

en: Message
ca: Missatge

en: Node ID
ca: ID del node

en: Placeholder tokens
ca: Tokens comodí

en: Node type
ca: Tipus de node

en: action
ca: acció

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Comment ID
ca: ID del comentari

en: Recipient
ca: Destinatari

en: The name of the menu the node belongs to.
ca: El nom del menú al qual pertany el node.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
ca: El vocabulari al qual pertany la pàgina de la primera categoria.

en: The name of the category.
ca: El nom de la categoria.

en: The id number of the category.
ca: El número d'identificació de la categoria.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Node title
ca: Títol del node

en: Replacement value
ca: Valor pel qual se substitueix

en: User's name
ca: El nom de l'usuari

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
ca: El nom de l'usuari sense filtrar. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: User's ID
ca: L'ID de l'usuari

en: User's email address
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari

en: User's registration date
ca: Data de registre de l'usuari

en: Days since the user registered
ca: Dies que han passat des que l'usuari es va registrar.

en: User's last login date
ca: Data del darrer inici de sessió de l'usuari

en: Days since the user's last login
ca: Dies que han passat des del darrer inici de sessió de l'usuari.

en: The current date in the user's timezone
ca: La data actual en el fus horari de l'usuari

en: The URL of the user's profile page.
ca: La URL de la pàgina del perfil de l'usuari.

en: The URL the user's account editing page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del compte d'usuari.

en: Replacement patterns for @name
ca: Patrons de substitució per @name

en: Comment title
ca: Títol del comentari

en: Node type (user-friendly version)
ca: Tipus de node (versió amigable per l'usuari)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
ca: Títol del node sense filtrar. AVÍS -  el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: Node author's user id
ca: ID de l'usuari autor del node

en: Node author's user name
ca: Nom d'usuari de l'autor del node

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
ca: Nom d'usuari de l'autor del node. AVÍS -  el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ca: La URL a la qual l'usuari serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http://drupal.org.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
ca: Tots els tokens de dates de creació de nodes es poden utilitzar també amb el prefix "mod-"; fent això, s'utilitzarà la data de modificació en comptes de la data de creació.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
ca: El camí del menú (tal i com es mostra al fil d'ariadna), sense incloure Portada o [menu]. Separat per /.

en: Name of top taxonomy term
ca: Nom del terme superior de la taxonomia

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
ca: Nom del terme superior de la taxonomia sense filtrar. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: ID of top taxonomy term
ca: ID del terme superior de la taxonomia

en: The id number of the category's parent vocabulary.
ca: El número identificador de la categoria pare del vocabulari.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
ca: El vocabulari sense filtrar al qual pertany la primera categoria de la pàgina. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
ca: El nom de la categoria sense filtrat. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar

en: Token replacement patterns
ca: Patrons de substitució del token

en: Comment's node ID
ca: ID del node del comentari

en: Comment title. WARNING - raw user input
ca: Títol del comentari. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar

en: Comment body
ca: Cos del comentari

en: Comment body. WARNING - raw user input
ca: Cos del comentari. AVÍS -  el proporcionat per l'usuari sense filtrar

en: Comment author's user id
ca: ID de l'usuari autor del comentari

en: Comment author's user name
ca: Nom d'usuari de l'autor del comentari

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
ca: Nom d'usuari de l'autor del comentari. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar

en: Comment author's home page.
ca: Pàgina d'inici de l'autor del comentari

en: Comment author's e-mail.
ca: Correu electrònic de l'autor del comentari.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
ca: Correu electrònic de l'autor del comentari. AVÍS -  entrada de l'usuari sense filtrar

en: Comment creation year (four digit)
ca: Any de creació del comentari (quatre dígits)

en: Comment creation year (two digit)
ca: Any de creació del comentari (dos dígits)

en: Comment creation month (full word)
ca: Mes de creació del comentari (paraula completa)

en: Comment creation month (abbreviated)
ca: Mes de creació del comentari (abreviat)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
ca: Mes de creació del comentari (dos dígits, omplert amb zeros)

en: Comment creation month (one or two digit)
ca: Mes de creació del comentari (un o dos dígits)

en: Comment creation week (two digit)
ca: Setmana de creació del comentari (dos dígits)

en: Comment creation date (day of month)
ca: Data de creació del comentari (dia del mes)

en: Comment creation day (full word)
ca: Dia de creació del comentari (paraula completa)

en: Comment creation day (abbreviation)
ca: Dia de creació del comentari (abreviació)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
ca: Dia de creació del comentari (dos dígits, omplert amb zeros)

en: Comment creation day (one or two digit)
ca: Dia de creació del comentari (un o dos dígits)

en: Node language
ca: Idioma del node

en: Node author's e-mail.
ca: Correu electrònic de l'autor del node.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
ca: Correu electrònic de l'autor del node. AVÍS -  entrada de l'usuari sense filtrar.

en: Name of top term's vocabulary
ca: Nom del terme superior del vocabulari

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
ca: Nom del terme superior del vocabulari sense filtrar. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: ID of top term's vocabulary
ca: ID del terme superior del vocabulari

en: Node creation year (four digit)
ca: Any de creació del node (quatre dígits)

en: Node creation year (two digit)
ca: Any de creació del node (dos dígits)

en: Node creation month (full word)
ca: Mes de creació del node (paraula completa)

en: Node creation month (abbreviated)
ca: Mes de creació del node (abreviat)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
ca: Mes de creació del node (dos dígits, omplert amb zeros)

en: Node creation month (one or two digit)
ca: Mes de creació del node (un o dos dígits)

en: Node creation week (two digit)
ca: Setmana de creació del node (dos dígits)

en: Node creation date (day of month)
ca: Data de creació del node (dia del mes)

en: Node creation day (full word)
ca: Dia de creació del node (paraula completa)

en: Node creation day (abbreviation)
ca: Dia de creació del node (abreviació)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
ca: Dia de creació del node (dos dígits, omplert amb zeros)

en: Node creation day (one or two digit)
ca: Dia de creació del node (un o dos dígits)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
ca: El nom del menú al qual pertany el node. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
ca: La ruta del menú sense filtrar (tal i com es veu al fil d'ariadna), sense incloure ni Inici ni [menu]. Separat per /. AVÍS - el proporcionat per l'usuari en brut.

en: The text used in the menu as link text for this item.
ca: El text que s'usa al menú com a text de l'enllaç per aquest element.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
ca: El text sense filtrar que s'usa al menú com a text de l'enllaç per aquest element. AVÍS - entrada de l'usuari sense filtrar.

en: The title of the node's book parent.
ca: El títol del llibre pare del node.

en: The id of the node's book parent.
ca: L'id del llibre pare del node.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
ca: Els títols de tots els pares a la jerarquia del llibre del node.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
ca: El títol del llibre pare del node sense filtrar. AVÍS -el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
ca: Els títols de tots els pares a la jerarquia del llibre del node sense filtrar. AVÍS - el proporcionat per l'usuari sense filtrar.

en: The name of the currently logged in user.
ca: El nom de l'usuari identificat en aquests moments.

en: The user ID of the currently logged in user.
ca: L'ID de l'usuari que està connectat actualment.

en: The email address of the currently logged in user.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari connectat en aquest moment.

en: The url of the current Drupal website.
ca: La URL d'aquest lloc Drupal.

en: The name of the current Drupal website.
ca: El nom d'aquest lloc Drupal.

en: The slogan of the current Drupal website.
ca: L'eslògan d'aquest lloc web Drupal.

en: The mission of the current Drupal website.
ca: La missió del lloc web Drupal actual.

en: The contact email address for the current Drupal website.
ca: L'adreça de correu electrònic de contacte d'aquest lloc Drupal.

en: The current date on the site's server.
ca: La data actual al servidor del lloc.

en: The current year (four digit)
ca: L'any actual (quatre dígits)

en: The current year (two digit)
ca: L'any actual (dos dígits)

en: The current month (full word)
ca: El mes actual (paraula completa)

en: The current month (abbreviated)
ca: El mes actual (abreujat)

en: The current month (two digit, zero padded)
ca: El mes actual (dos dígits, omplert amb zeros)

en: The current month (one or two digit)
ca: El mes actual (un o dos dígits)

en: The current week (two digit)
ca: La setmana actual (dos dígits)

en: The current date (day of month)
ca: La data actual (dia del mes)

en: The current day (full word)
ca: El dia actual (paraula completa)

en: The current day of week (abbreviation)
ca: El dia actual de la setmana (abreujat)

en: The current day (two digit, zero-padded)
ca: El dia actual (dos dígits, omplert amb zeros)

en: The current day (one or two digit)
ca: El dia actual (un o dos dígits)

en: The current page number for paged lists
ca: El número de pàgina actual de les pàgines llistades

en: A randomly generated SHA1 hash.
ca: Un hash SHA1 generat aleatòriament.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
ca: La marca horària actual en segons des de l'1 de gener de 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
ca: Un número d'una sola xifra generat aleatòriament.

en: A randomly generated three-digit number.
ca: Un número de tres xifres generat aleatòriament.

en: A randomly generated ten-digit number.
ca: Un número de deu xifres generat aleatòriament.

en: Randomly generated single-digit letter.
ca: Una cadena d'una sola lletra generada aleatòriament.

en: Randomly generated three-digit letters.
ca: Una cadena de tres lletres generada aleatòriament.

en: Randomly generated ten-digit letters.
ca: Una cadena de deu lletres generada aleatòriament.

en: Display a tokenized message to the user
ca: Mostra un missatge amb tokens a l'usuari

en: Send tokenized e-mail
ca: Envia un correu electrònic amb tokens

en: Redirect to a tokenized URL
ca: Redirigeix a una URL amb tokens

en: The email address to which the message should be sent.
ca: L'adreça de correu electrònic a la que s'ha d'enviar el missatge.

en: The message that should be sent.
ca: El missatge que s'ha d'enviar.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en la generació de la URL. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: The message to be displayed to the current user.
ca: El missatge que es mostrarà a l'usuari actual.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en els missatges de text personalitzats. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en la URL. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
ca: Proporciona una API comuna per a la substitució de variables de text per dades actuals.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
ca: Proporciona tokens addicionals i una base sobre la qual construir els vostres propis tokens.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
ca: Proporciona versions millorades de les accions del nucli de Drupal usant el mòdul Token.
