Token (6.x-1.12) - en to hu translation catalogue (142 entries)

en: Subject
hu: Tárgy

en: error
hu: hiba

en: Message
hu: Üzenet

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: URL
hu: Webcím

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: művelet

en: Sent email to %recipient
hu: E-mail elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet e-mailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Recipient
hu: Címzett

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Token
hu: Vezérjel

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: User's name
hu: A felhasználó neve

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
hu: A felhasználó szűretlen neve. Figyelem! Nyers felhasználói bevitel.

en: User's ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: User's email address
hu: A felhasználó e-mail címe

en: User's registration date
hu: A felhasználó regisztrációjának dátuma

en: Days since the user registered
hu: A felhasználó regisztrációjától eltelt napok száma

en: User's last login date
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma

en: Days since the user's last login
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésétől eltelt napok száma

en: The current date in the user's timezone
hu: Az aktuális dátum a felhasználó időzónájában

en: The URL of the user's profile page.
hu: A felhasználó profil oldalának webcíme.

en: The URL the user's account editing page.
hu: A felhasználó profil szerkesztési oldalának webcíme.

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: Comment title
hu: Hozzászólás címe

en: Node type (user-friendly version)
hu: Tartalomtípus (felhasználóbarát változat)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Node author's user id
hu: Tartalom szerzőjének azonosítója

en: Node author's user name
hu: Tartalom szerzője

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
hu: Minden, a tartalom létrehozási dátumához tartozó vezérjel használható „mod-” előtaggal is; így a módosítás dátumát használja a keletkezési dátum helyett.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A szűretlen szótárnév, melybe az oldal első kategóriája tartozik. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
hu: A kategória szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Comment's node ID
hu: Hozzászólás tartalom-azonosítója

en: Comment title. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment body
hu: Hozzászólás törzse

en: Comment body. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás törzse. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's user id
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója

en: Comment author's user name
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's home page.
hu: A hozzászóló webhelye.

en: Comment author's e-mail.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mail címe.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mail címe. Figyelem! Nyers felhasználói bevitel.

en: Comment creation year (four digit)
hu: Hozzászólás keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Comment creation year (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének éve (két számjegy)

en: Comment creation month (full word)
hu: Hozzászólás keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Comment creation month (abbreviated)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (rövidített)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation month (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Comment creation week (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hete (két számjegy)

en: Comment creation date (day of month)
hu: Hozzászólás létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Comment creation day (full word)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (teljes szó)

en: Comment creation day (abbreviation)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (rövidítés)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation day (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: Node language
hu: Tartalom nyelve

en: Node author's e-mail.
hu: A tartalom szerzőjének e-mail címe.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének e-mail címe. Figyelem! Nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szótárának szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: Node creation year (four digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Node creation year (two digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (két számjegy)

en: Node creation month (full word)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Node creation month (abbreviated)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (rövidített)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation month (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Node creation week (two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hete (két számjegy)

en: Node creation date (day of month)
hu: Tartalom létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Node creation day (full word)
hu: Tartalom létrejöttének napja (teljes szó)

en: Node creation day (abbreviation)
hu: Tartalom létrejöttének napja (rövidítés)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
hu: Tartalom létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation day (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
hu: A / jellel elválasztott, formázatlan menüútvonal (ahogy a morzsában látható) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szűretlen szöveg. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom könyvének szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
hu: Minden szülő könyv szűretlen címe a tartalom könyvének hierarchiájában. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó e-mail címe.

en: The url of the current Drupal website.
hu: A webhely url-je.

en: The name of the current Drupal website.
hu: A webhely neve.

en: The slogan of the current Drupal website.
hu: A webhely jelmondata.

en: The mission of the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely küldetése.

en: The contact email address for the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely kapcsolattartójának e-mail címe.

en: The current date on the site's server.
hu: Az aktuális dátum a webhely kiszolgálóján.

en: The current year (four digit)
hu: Az aktuális év (négy számjegy)

en: The current year (two digit)
hu: Az aktuális év (két számjegy)

en: The current month (full word)
hu: Az aktuális hónap (teljes szó)

en: The current month (abbreviated)
hu: Az aktuális hónap (rövidített)

en: The current month (two digit, zero padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current month (one or two digit)
hu: Az aktuális hónap (egy vagy két számjegy)

en: The current week (two digit)
hu: Az aktuális hét (két számjegy)

en: The current date (day of month)
hu: Az aktuális dátum (hónap napja)

en: The current day (full word)
hu: Az aktuális nap (teljes szó)

en: The current day of week (abbreviation)
hu: A hét aktuális napja (rövidítés)

en: The current day (two digit, zero-padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current day (one or two digit)
hu: Az aktuális nap (egy vagy két számjegy)

en: The current page number for paged lists
hu: A lapokra tördelt listák aktuális lapszáma

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles e-mail elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az e-mail cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.
