Token (6.x-1.13) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Description
vi: Mô tả

en: error
vi: lỗi

en: Message
vi: Thông điệp

en: Node ID
vi: ID node

en: Placeholder tokens
vi: Các từ thay thế

en: Node type
vi: Kiểu node

en: action
vi: hành động

en: Sent email to %recipient
vi: Gửi email đến %recipient

en: Unable to send email to %recipient
vi: Không thể gửi email đến %recipient

en: The subject of the message.
vi: Chủ đề của thông điệp.

en: Comment ID
vi: ID bài bình luận

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Node title
vi: Tiêu đề node

en: Replacement value
vi: Giá trị thay thế

en: User's name
vi: Tên người dùng

en: User's ID
vi: ID người dùng

en: User's email address
vi: Địa chỉ email người dùng

en: User's registration date
vi: Ngày người dùng đăng ký

en: User's last login date
vi: Ngày cuối người dùng đăng nhập

en: The current date in the user's timezone
vi: Ngày hiện tại trong múi giờ người dùng

en: Comment title
vi: Tiêu đề bài bình luận

en: Node type (user-friendly version)
vi: Kiểu node (phiên bản cho người dùng)

en: Node author's user id
vi: ID người dùng của tác giả node

en: Node author's user name
vi: Tên người dùng của tác giả node

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
vi: Địa chỉ URL mà người dùng sẽ được chuyển hướng tới. Đây có thể là 1 địa chỉ URL nội bộ, như node/1234 hay địa chỉ ngoài, như http://drupal.org.

en: Name of top taxonomy term
vi: Tên của danh mục cao nhất

en: ID of top taxonomy term
vi: ID của danh mục cao nhất

en: Comment's node ID
vi: ID bình luận của node

en: Comment body
vi: Phần thân bài bình luận

en: Comment author's user id
vi: ID người dùng của tác giả bài bình luận

en: Comment author's user name
vi: Tên người dùng của tác giả bài bình luận

en: Comment author's home page.
vi: Trang chủ của tác giả bài bình luận

en: Comment author's e-mail.
vi: Địa chỉ thư điện tử của tác giả bài bình luận

en: Node language
vi: Ngôn ngữ node

en: Node author's e-mail.
vi: Thư điện tử của tác giả node.

en: The user ID of the currently logged in user.
vi: ID của người dùng đang đăng nhập

en: The email address of the currently logged in user.
vi: Địa chỉ email của người dùng đang đăng nhập

en: The message that should be sent.
vi: Thông điệp sẽ được gửi đi.

en: The optional description of the taxonomy term.
vi: Thông tin mô tả tùy chọn cho phân loại.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
vi: Mô tả tùy thích cho phân nhóm.
