Token (6.x-1.14) - en to el translation catalogue (109 entries)

en: Subject
el: Θέμα

en: Description
el: Περιγραφή

en: error
el: σφάλμα

en: Message
el: Μήνυμα

en: Name
el: Όνομα

en: action
el: Ενέργεια

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Unable to send email to %recipient
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή e-mail στον %recipient

en: The subject of the message.
el: Το κείμενο του μηνύματος.

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: The name of the menu the node belongs to.
el: Το όνομα του μενού στο οποίο ανήκει ο κόμβος.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
el: Το λεξιλόγιο που ανήκει η πρώτη κατηγορία της σελίδας.

en: The name of the category.
el: Το όνομα της κατηγορίας.

en: The id number of the category.
el: Ο αναγνωριστικός αριθμός της κατηγορίας.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Replacement value
el: Τιμή αντικατάστασης

en: Replacement patterns for @name
el: Μοτίβα αντικατάστασης για το @name

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
el: Η διεύθυνση URL στην οποία θα ανακατευθυνθεί ο χρήστης. Μπορεί να είναι μια εσωτερική διεύθυνση όπως node/1234 ή μια εξωτερική όπως http://drupal.org.

en: The URL alias of the node.
el: Το ψευδώνυμο URL του κόμβου.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
el: Το ID του μητρικού λεξιλογίου της κατηγορίας.

en: Token replacement patterns
el: Μοτίβα αντικατάστασης συμβόλων (tokens)

en: The text used in the menu as link text for this item.
el: Το κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The name of the currently logged in user.
el: Το όνομα του συνδεδεμένου χρήστη.

en: The user ID of the currently logged in user.
el: Το UserID του συνδεδέμενου χρήστη.

en: The email address of the currently logged in user.
el: Η email διεύθυνση του συνδεδεμένου χρήστη.

en: A randomly generated SHA1 hash.
el: Ένα τυχαία δημιουργημένο SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
el: Το τρέχων timestamp σε δευτερόλεπτα από την 1η Ιανουαρίου 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated three-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated ten-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός.

en: Randomly generated single-digit letter.
el: Τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός

en: Randomly generated three-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός

en: Randomly generated ten-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός

en: The email address to which the message should be sent.
el: Η διεύθυνση email στην οποία θα σταλεί το μήνυμα.

en: The message that should be sent.
el: Το μήνυμα που πρέπει να σταλεί.

en: The message to be displayed to the current user.
el: Το μήνυμα που θα εμφανιστεί στον τρέχοντα χρήστη.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
el: Παρέχει επιπλέον tokens και μια βάση για να δημιουργήσετε τα σας.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
el: Παρέχει βελτιστοποιημένες εκδοχές των ενεργειών του Drupal (core actions) χρησιμοποιώντας τη μονάδα Token.

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
el: Το μοναδικό ID του κόμβου στον οποίο δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The formatted content of the comment itself.
el: Το διαμορφωμένο περιεχόμενο του ίδιου του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The unique ID of the author of the node.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του κόμβου.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The human-readable name of the node type.
el: Η αναγνώσιμη από τον άνθρωπο ονομασία του τύπου του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The optional 'mission' of the site.
el: Η 'αποστολή' του ιστότοπου (προαιρετικό).

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The unique ID of the content item, or "node".
el: Το μοναδικό ID του στοιχείου περιεχομένου ή "κόμβος".

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Token help is not yet available.
el: Η βοήθεια για τα token δεν είναι ακόμα διαθέσιμη.

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η αφιλτράριστη διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: The unfiltered name of the category.
el: Το αφιλτράριστο όνομα της κατηγορίας.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to.
el: Το αφιλτράριστο λεξιλόγιο που ανήκει η πρώτη κατηγορία της σελίδας.

en: raw user input
el: ανεπεξέργαστα δεδομένα εισόδου από το χρήστη

en: !description year (four digit)
el: !description έτος (τέσσερα ψηφία)

en: !description year (two digit)
el: !description έτος (δύο ψηφία)

en: !description month (full word)
el: !description μήνας (ολογράφως)

en: !description month (abbreviated)
el: !description μήνας (συντομογραφία)

en: !description month (two digits with leading zeros)
el: !description μήνας (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
el: !description μήνας (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: !description week (two digits with leading zeros)
el: !description εβδομάδα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
el: !description ημέρα (αριθμητική αναπαράσταση της ημέρας της εβδομάδας)

en: !description day (full word)
el: !description ημέρα (ολογράφως)

en: !description day (abbreviation)
el: !description ημέρα (συντομογραφία)

en: !description day (two digits with leading zeros)
el: !description ημέρα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
el: !description ημέρα (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: !description in UNIX timestamp format (1269441371)
el: !description σε μορφή UNIX timestamp (1269441371)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
el: Το αφιλτράριστο κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The unique ID of the author of the comment.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του σχολίου.

en: The title of the node the comment was posted to.
el: Ο τίτλος του κόμβου στον οποίο δημοσιεύτηκε το σχόλιο.

en: The login name of the author of the node.
el: Το όνομα σύνδεσης (login) του συντάκτη του κόμβου.

en: The email address of the author of the node.
el: Η email διεύθυνση του συντάκτη του κόμβου.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: User's registration
el: Η εγγραφή του χρήστη

en: User's last login
el: Η τελευταία σύνδεση του χρήστη

en: The current date in the user's timezone.
el: Η τρέχουσα ημερομηνία στην ζώνη ώρας (timezone) του χρήστη.

en: The URL of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL alias of the current page.
el: Το URL ψευδώνυμο της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: !description date in 'small' format. <em>(06/07/2010 - 23:28)</em>
el: !description ημερομηνία στο 'μικρό' φορμά. <em>(06/07/2010 - 23:28)</em>

en: !description in 'time-since' format. (40 years 3 months)
el: !description σε μορφή 'χρόνος-από'. (40 χρόνια 3 μήνες)

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.
