Token (6.x-1.15) - en to bo translation catalogue (42 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Name
bo: མིང

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Placeholder tokens
bo: Tokensགནས་བཟུང་རྟགས།

en: action
bo: བྱ་འགུལ

en: Sent email to %recipient
bo: %recipient་ལ་གློག་ཡིག་བསྐུར་ཚར

en: Unable to send email to %recipient
bo: %recipient་ལ་གློག་ཡིག་བསྐུར་མ་ཐུབ

en: The subject of the message.
bo: བརྡ་འཕྲིན་དེའི་བརྗོད་བྱ།

en: Recipient
bo: ལེན་མཁན

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Tokens
bo: མཚོན་གྲངས

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: The title of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The title of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: The name of the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་།

en: The unique ID of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: The name left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱིས་བཞག་པའི་མིང་།

en: The email address left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱིས་བཞག་པའི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The home page URL left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་པ་པོས་བཞག་པའི་མདུན་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The formatted content of the comment itself.
bo: བཟོ་སྒྲིག་བྱས་ཚར་བའི་དཔྱད་གཏམ་ནང་དོན།

en: The number of comments posted on a node.
bo: ནང་དོན་ཞིག་ལ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
bo: ཀློག་མཁན་གྱིས་ཐེངས་རྗེས་མ་ཀློག་རྗེས། ནང་དོན་ལ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: The type of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: The human-readable name of the node type.
bo: མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་མིང་།

en: The language the node is written in.
bo: སྦྲེལ་གནས་འབྲི་སའི་སྐད་རིགས།

en: The URL of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དྲ་གནས།

en: The slogan of the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: The administrative email address for the site.
bo: དྲ་ཚིགས་དོ་དམ་གྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the site's front page.
bo: དྲ་ཚིགས་མདུན་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The optional description of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད།༼གདམ་ཁ་ཡིན༽

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་གསལ་བཤད༼གདམ་ཁ་ཡིན༽།

en: The unique ID of the user account.
bo: མཚུང་མེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་ཨང་རྟགས།

en: The login name of the user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་ནང་འཇུག་མིང་།

en: The email address of the user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the account profile page.
bo: ཐོ་ཁོངས་ངོ་སྤྲོད་དྲ་ངོས་ཀྱི་དྲ་གནས།

en: The unique ID of the content item, or "node".
bo: ནང་དོན་གྱི་རྣམ་གྲངས་དང་དྲ་གནསཀྱི་ཐུན་མིན་ID །

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་འགྱུར་གྲངས་ལ་[site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url]་བཅས་ཡོད།

en: The URL of the account edit page.
bo: ཐོ་ཁོངས་རྩོམ་སྒྲིག་ངོས་ཀྱི་དྲ་གནས།
