Token (6.x-1.15) - en to vi translation catalogue (46 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Description
vi: Mô tả

en: error
vi: lỗi

en: Message
vi: Thông điệp

en: Name
vi: Tên

en: Placeholder tokens
vi: Các từ thay thế

en: action
vi: hành động

en: Sent email to %recipient
vi: Gửi email đến %recipient

en: Unable to send email to %recipient
vi: Không thể gửi email đến %recipient

en: The subject of the message.
vi: Chủ đề của thông điệp.

en: Recipient
vi: Người nhận

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Replacement value
vi: Giá trị thay thế

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
vi: Địa chỉ URL mà người dùng sẽ được chuyển hướng tới. Đây có thể là 1 địa chỉ URL nội bộ, như node/1234 hay địa chỉ ngoài, như http://drupal.org.

en: Name of top taxonomy term
vi: Tên của danh mục cao nhất

en: ID of top taxonomy term
vi: ID của danh mục cao nhất

en: The user ID of the currently logged in user.
vi: ID của người dùng đang đăng nhập

en: The email address of the currently logged in user.
vi: Địa chỉ email của người dùng đang đăng nhập

en: The message that should be sent.
vi: Thông điệp sẽ được gửi đi.

en: The title of the comment.
vi: Tiêu đề của bình luận

en: The title of the node.
vi: Tiêu đề của nội dung.

en: The name of the site.
vi: Tên site

en: The unique ID of the comment.
vi: Mã ID duy nhất của bình luận này.

en: The name left by the comment author.
vi: Tên được sử dụng bởi người bình luận.

en: The email address left by the comment author.
vi: Địa chỉ email của người đăng bình luận.

en: The home page URL left by the comment author.
vi: Địa chỉ URL của người đăng bình luận.

en: The formatted content of the comment itself.
vi: Nội dung đã được định dạng của bình luận này.

en: The number of comments posted on a node.
vi: Số bình luận được đăng cho một nội dung.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
vi: Số bình luận đã được đăng trên nội dung kể từ khi người dùng xem nó lần cuối.

en: The type of the node.
vi: Kiểu của nội dung này.

en: The human-readable name of the node type.
vi: Tên dành cho người dùng của kiểu nội dung.

en: The language the node is written in.
vi: Ngôn ngữ của nội dung.

en: The URL of the node.
vi: Địa chỉ URL của nội dung.

en: The slogan of the site.
vi: Khẩu hiệu của site

en: The administrative email address for the site.
vi: Địa chỉ email của người quản trị trang web.

en: The URL of the site's front page.
vi: Địa chỉ URL của trang chủ.

en: The optional description of the taxonomy term.
vi: Thông tin mô tả tùy chọn cho phân loại.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
vi: Mô tả tùy thích cho phân nhóm.

en: The unique ID of the user account.
vi: ID duy nhất của tài khoản người dùng.

en: The login name of the user account.
vi: Tên đăng nhập của tài khoản người dùng.

en: The email address of the user account.
vi: Địa chỉ email của tài khoản người dùng.

en: The URL of the account profile page.
vi: Địa chỉ tài nguyên của trang hồ sơ tài khoản.

en: The unique ID of the content item, or "node".
vi: Mã duy nhất cho nội dung này, hoặc "nút".

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
vi: Các biến có thể sử dụng: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The URL of the account edit page.
vi: Địa chỉ tài nguyên của trang chỉnh sửa tài khoản.
