Token (6.x-1.16) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: شرح

en: Message
fa: پیغام

en: URL
fa: نشانی

en: action
fa: عملکرد

en: Sent email to %recipient
fa: نامه الکترونیکی به %recipient ارسال شد

en: The subject of the message.
fa: موضوع پیغام.

en: Drupal
fa: دروپال

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Token
fa: توکن

en: The title of the comment.
fa: عنوان نظر.

en: The name of the site.
fa: نام سایت.

en: The unique ID of the comment.
fa: هویت منحصر‌به‌فرد نظر

en: The email address left by the comment author.
fa: نشانی پست الکترونیکی داده شده توسط نویسنده نظر.

en: The home page URL left by the comment author.
fa: آدرس صفحه خانگی که توسط نویسنده نظر داده شده است.

en: The formatted content of the comment itself.
fa: محتوای قالب‌بندی شده نظر.

en: The human-readable name of the node type.
fa: نام قابل فهم توسط انسان نوع محتوا.

en: The URL of the node.
fa: آدرس محتوا.

en: The slogan of the site.
fa: شعار سایت

en: The administrative email address for the site.
fa: نشانی پست الکترونیکی مدیریت سایت.

en: The URL of the site's front page.
fa: آدرس صفحه اول سایت.

en: The unique ID of the taxonomy term.
fa: هویت یکتای کلمه‌ی رده‌بندی

en: The name of the taxonomy term.
fa: نام کلمه رده بندی.

en: The optional description of the taxonomy term.
fa: شرح اختیاری کلمه رده بندی

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
fa: هویت منحصر به فرد لغتنامه رده‌بندی.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
fa: نام لغتنامه رده‌بندی

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
fa: شرح اختیاری لغتنامه رده‌بندی

en: The unique ID of the user account.
fa: ID منحصر به فرد حساب کاربری.

en: The login name of the user account.
fa: نام ورود حساب کاربری.

en: The email address of the user account.
fa: نشانی پست الکترونیک حساب کاربری.

en: The URL of the account profile page.
fa: آدرس صفحه پروفایل حساب.

en: The unique ID of the content item, or "node".
fa: ID منحصر به فرد قلم محتوا یا «گره».

en: No tokens available.
fa: توکنی در دسترس نیست.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
fa: بر روی توکنی کلیک کنید تا به آخرین میدانی که روی آن کلیک نموده‌اید وارد شود.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
fa: توضیح اخرین تغییرات انجام شده روی گره

en: The URL of the account edit page.
fa: آدرس صفحه تدوین حساب.

en: The title of the current page.
fa: عنوان صفحه جاری

en: The URL of the current page.
fa: URL صفحه جاری
