Token (6.x-1.17) - en to be translation catalogue (41 entries)

en: Subject
be: Тэма

en: Description
be: Апісанне

en: error
be: памылка

en: Message
be: Паведамленне

en: URL
be: Спасылка

en: action
be: дзеянне

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: Unable to send email to %recipient
be: Немагчыма даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Recipient
be: Адрасат

en: Anonymous
be: Ананім

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
be: URL-адрас, на які трэба перанакіраваць карыстальніка. Гэта можа быць унутраны URL, напрыклад, node/1234  ці знешні URL, як http://drupal.org.

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The formatted content of the comment itself.
be: Адфарматаванае змесціва каментару.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The human-readable name of the node type.
be: Імя тыпу вузла, зразумелае для чалавека.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксаноміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксаноміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксаноміі.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксаноміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксаноміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксаноміі (па жаданню)

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ідэнтыфікатар рахунку карыстальніка.

en: The login name of the user account.
be: Імя карыстальніка рахунку.

en: The email address of the user account.
be: Э-пошта карыстальніка рахунку.

en: The URL of the account profile page.
be: URL старонкі профіля рахунку.

en: The unique ID of the content item, or "node".
be: Унікальны ID элемента змесціва ці "вузла".

en: The URL of the account edit page.
be: URL старонкі рэдагавання рахунку.
