Token (6.x-1.17) - en to te translation catalogue (18 entries)

en: Subject
te: విషయం

en: Description
te: వివరణ

en: error
te: సమస్య

en: Message
te: సందేశం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: action
te: చర్య

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: Anonymous
te: అనామకం

en: The title of the comment.
te: వ్యాఖ్య యొక్క శీర్షిక

en: The name of the site.
te: సైటు యొక్క పేరు.

en: The slogan of the site.
te: సైటు యొక్క నినాదం.

en: The login name of the user account.
te: వాడుకరి ఖాతా యొక్క ప్రవేశపు పేరు.

en: The email address of the user account.
te: వాడుకరి ఖాతా యొక్క ఈమెయిలు చిరునామా

en: !description year (four digit)
te: !description సంవత్సరం (నాలుగు అంకెలు)

en: !description year (two digit)
te: !description సంవత్సరం (రెండు అంకెలు)

en: !description month (full word)
te: !description నెల (పూర్తి పేరు)

en: !description day (full word)
te: !description రోజు (పూర్తి పేరు)

en: The title of the current page.
te: ప్రస్తుత పుట యొక్క శీర్షిక.
