Token (6.x-1.18) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Subject
cy: Testun

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: error
cy: gwall

en: Message
cy: Neges

en: Placeholder tokens
cy: Symbolau daliwr lle

en: action
cy: gweithred

en: Sent email to %recipient
cy: Gyrru e-bost i %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cy: Methu gyrru e-bost at %recipient

en: The subject of the message.
cy: Pwnc y neges.

en: Recipient
cy: Derbynnydd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
cy: Yr URL y ddylai'r defnyddiwr gael ei ail-gyfeirio ato. Gall hyn fod yn URL mewnol fel nod/1234 neu URL allanol fel http://drupal.org.

en: The title of the comment.
cy: Pennawd y sylw.

en: The title of the node.
cy: Pennawd y nod.
