Token (6.x-1.18) - en to jv translation catalogue (40 entries)

en: Subject
jv: Subyek

en: Description
jv: Katrangan

en: error
jv: salah

en: Message
jv: Pesen

en: action
jv: aksi

en: Sent email to %recipient
jv: Kirimānā email marang %recipient

en: Unable to send email to %recipient
jv: Ora bisa ngirim email marang %recipient

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: Recipient
jv: Penerima

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
jv: URL marang saben panganggo kudu dialihaké. Bisa arupa URL njero kaya node/1234 utawa URL njaba kayata http://drupal.org.

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The name of the site.
jv: Jeneng situs.

en: The unique ID of the comment.
jv: ID unik komèntar.

en: The name left by the comment author.
jv: Jeneng sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The email address left by the comment author.
jv: Alamat e-mail sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The home page URL left by the comment author.
jv: Alamat laman situs sing ditulisaké dening penulis komèntar.

en: The formatted content of the comment itself.
jv: Konten sing diformat komèntare dhéwé.

en: The number of comments posted on a node.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
jv: Gunggunge komèntar sing dikirim nang node saka pamirsa pungkasan nonton.

en: The type of the node.
jv: Tipene node.

en: The human-readable name of the node type.
jv: Jeneng kewaca-menungsa sākā tipe node.

en: The language the node is written in.
jv: Basané node nalika ditulis.

en: The URL of the node.
jv: Alamat URL node.

en: The slogan of the site.
jv: Sesanti situs.

en: The administrative email address for the site.
jv: Alamat email administrasi situs.

en: The URL of the site's front page.
jv: URL kācā ngarep situs.

en: The unique ID of the taxonomy term.
jv: Unik ID kanggo tetembungan taksonomi.

en: The name of the taxonomy term.
jv: Jeneng  tetembungan taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy term.
jv: Katrangan opsional kanggo tetembungan taksonomi.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
jv: ID unik vokabulari taksonomi.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
jv: Jeneng vokabulari taksonomi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
jv: Katrangan tambahan vokabulari taksonomi.

en: The unique ID of the user account.
jv: ID unik akun panganggo.

en: The login name of the user account.
jv: Jeneng log mlebu akun panganggo.

en: The email address of the user account.
jv: Alamat e-mail akun panganggo.

en: The URL of the account profile page.
jv: URL kācā akun profil.

en: The unique ID of the content item, or "node".
jv: ID unik item konten, utāwā "node".

en: The URL of the account edit page.
jv: URL kanggo kācā nyunting akun.
