Token (6.x-1.19) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: error
hi: त्रुटि

en: Message
hi: संदेश

en: URL
hi: यूआरएल

en: Placeholder tokens
hi: प्लेसहोल्डर टोकन

en: action
hi: क्रिया

en: Sent email to %recipient
hi: %recipient को ईमेल भेजें

en: Unable to send email to %recipient
hi: %recipient को ईमेल भेजने में असमर्थ

en: The subject of the message.
hi: संदेश का विषय है।

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: The URL of the account edit page.
hi: खाता संपादित करें पृष्ठ का यूआरएल.
