Token (6.x-1.19) - en to hu translation catalogue (143 entries)

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: error
hu: hiba

en: Message
hu: Üzenet

en: URL
hu: Webcím

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: action
hu: művelet

en: Sent email to %recipient
hu: E-mail elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet e-mailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Recipient
hu: Címzett

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve.

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: The URL alias of the node.
hu: A tartalom webcímének álneve.

en: Node creation
hu: Tartalom létrehozása

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó e-mail címe.

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles e-mail elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az e-mail cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
hu: A tartalom egyedi azonosítója, melyhez a hozzászólás be lett küldve.

en: The name left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott név.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott e-mail cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The formatted content of the comment itself.
hu: A hozzászólás formázott tartalma.

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: The human-readable name of the node type.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve.

en: The language the node is written in.
hu: A tartalom nyelve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The optional 'mission' of the site.
hu: A webhely lehetséges „küldetése”.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs e-mail címe.

en: The URL of the site's front page.
hu: A webhely kezdőlapjának webcíme.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés lehetséges leírása.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár neve.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The login name of the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz tartozó bejelentkezési név.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók e-mail címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: The unique ID of the content item, or "node".
hu: A tartalmi elem egyedi azonosítója, vagy „node”.

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Comment creation
hu: Hozzászólás létrehozás

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szótárának szűretlen neve.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A szűretlen menüútvonal (ami megjelenik a morzsában), nem beleértve a címlapot vagy a menüt. „/” jellel elválasztva.

en: The current
hu: Az aktuális

en: raw user input
hu: nyers felhasználói bevitel

en: Warning: Token value contains raw user input.
hu: Figyelem! A vezérjel értéke szűretlen felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: !description year (four digit)
hu: !description év (négy számjegy)

en: !description year (two digit)
hu: !description év (két számjegy)

en: !description month (full word)
hu: !description hónap (teljes szó)

en: !description month (abbreviated)
hu: !description hónap (rövidítés)

en: !description month (two digits with leading zeros)
hu: !description hónap (két számjegy előnullázva)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
hu: !description hónap (egy vagy két számjegy előnullázás nélkül)

en: !description week (two digits with leading zeros)
hu: !description hét (két számjegy előnullázva)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
hu: !description nap (a hét napjának számszerű értéke)

en: !description day (full word)
hu: !description nap (teljes szó)

en: !description day (abbreviation)
hu: !description nap (rövidítés)

en: !description day (two digits with leading zeros)
hu: !description nap (két számjegy előnullázva)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
hu: !description nap (egy vagy két számjegy előnullázás nélkül)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
hu: Az a szűretlen szöveg, amely a menüben az elem hivatkozásának szövege.

en: The unique ID of the author of the comment.
hu: A hozzászólás szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The title of the node the comment was posted to.
hu: A tartalom címe, melyhez a hozzászólás be lett küldve.

en: The login name of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének bejelentkezési neve.

en: The email address of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: Node modification
hu: Tartalom módosítása

en: User's registration
hu: A felhasználó regisztrációja

en: User's last login
hu: A felhasználó utolsó belépése

en: The current date in the user's timezone.
hu: Az aktuális idő a felhasználó időzónájában.

en: The URL of the account edit page.
hu: A felhasználói fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL alias of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcímálneve.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The unique ID of the node's menu link.
hu: A tartalom menühivatkozásának egyedi azonosítója.

en: The unique ID of the node's menu link parent.
hu: A tartalom menühivatkozásának szülőjének egyedi azonosítója.

en: @token (defined by modules: @modules)
hu: @token (az alábbi modulok határozzák meg: @modules)

en: Duplicate tokens
hu: Megkettőzött vezérjelek

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
hu: A következő vezérjeleket több modul is meghatározza, és ez problémákat okozhat a vezérjelek behelyettesítésénél.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
hu[0]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint 1.
hu[1]: %element-title nem tartalmazhat kevesebb vezérjelet, mint @count.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
hu[0]: %element-title: legalább egy vezérjelet tartalmaznia kell.
hu[1]: %element-title: legalább @count vezérjelet tartalmaznia kell.

en: @type tokens
hu: @type vezérjelek

en: global token
hu: általános vezérjel

en: The URL alias of the parent menu link of the node.
hu: A tartalom szülő menühivatkozásának webcímálneve.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának neve.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának leírása (üres is lehet).

en: UNIX timestamp format
hu: UNIX időbélyeg formátum

en: !description date in 'small' format. (%date)
hu: !description dátum rövid formátumban. (%date)

en: !description in UNIX timestamp format (%date)
hu: !description UNIX időbélyeg formátumban (%date)

en: !description in 'time-since' format. (%date)
hu: !description eltelt idő formátumban. (%date)

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %mail.
hu: Meg kell adni egy érvényes email címet, vagy használható emailcím vezérjel, mint például %mail.
