Token (6.x-1.15) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Subject
ro: Subiect

en: Description
ro: Descriere

en: error
ro: eroare

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: Placeholder tokens
ro: Token-uri substituente

en: action
ro: acțiune

en: Sent email to %recipient
ro: A fost trimis un e-mail către %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ro: Nu se poate trimite e-mail către %recipient

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Token
ro: Simbol

en: Replacement value
ro: Valoarea de înlocuire

en: tokens
ro: token-uri

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ro: URL-ul la care utilizatorul ar trebui să fie redirecţionat. Acesta poate fi un URL intern ca node/1234 sau un URL extern ca http://drupal.org.

en: The title of the comment.
ro: Titlul comentariului

en: The title of the node.
ro: Titlul nodului

en: The name of the site.
ro: Numele sitului.

en: The unique ID of the comment.
ro: ID unic al comentariului.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
ro: ID-ul unic al nodului la care a fost postat comentariul.

en: The name left by the comment author.
ro: Numele lăsat de către autorul comentariului.

en: The email address left by the comment author.
ro: Adresa de e-mail lăsată de autorul comentariului.

en: The home page URL left by the comment author.
ro: Pagina de URL-ul lăsată de autorul comentariului.

en: The formatted content of the comment itself.
ro: Conținutul formatat al comentariului în sine.

en: The number of comments posted on a node.
ro: Numărul de comentarii atașate unui nod.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ro: Numărul de comentarii atașate unui nod de când cititorul l-a vizitat ultima dată.

en: The type of the node.
ro: Tipul nodului.

en: The human-readable name of the node type.
ro: Numele lizibil mașină al tipului de nod.

en: The language the node is written in.
ro: Limba în care este scris nodul.

en: The URL of the node.
ro: URL-ul nodului.

en: The slogan of the site.
ro: Sloganul sitului.

en: The optional 'mission' of the site.
ro: 'Misiunea' opţională a sitului.

en: The administrative email address for the site.
ro: Adresa de e-mail administrativă a sitului.

en: The URL of the site's front page.
ro: URL-ul primei pagini a sitului.

en: The optional description of the taxonomy term.
ro: Descrierea opțională a termenului de taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ro: Descrierea opțională a vocabularului taxonomiei.

en: The unique ID of the user account.
ro: ID unic al contului de utilizator.

en: The login name of the user account.
ro: Numele de autentificare a contul utilizatorului.

en: The email address of the user account.
ro: Adresa de email a contului de utilizator.

en: The URL of the account profile page.
ro: URL-ul paginii de profil a contului.

en: The unique ID of the content item, or "node".
ro: ID-ul unic al elementului de conținut sau "nod".

en: Insert this token into your form
ro: Introduceți acest simbol în formularul dvs

en: First click a text field to insert your tokens into.
ro: Mai întâi faceți clic pe un câmp de text pentru a introduce simbolurile dvs.

en: The URL of the account edit page.
ro: URL-ul paginii de editare a contului.
