Token Actions Extras (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Subject
fr: Objet

en: error
fr: erreur

en: Placeholder tokens
fr: Jetons de substitution

en: Unable to send email to %recipient
fr: Impossible d'envoyer un courriel à %recipient

en: The subject of the message.
fr: Le sujet du message.

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Recipient
fr: Destinataire

en: The email address to which the message should be sent.
fr: L'adresse de courriel à laquelle le message doit être envoyé.

en: The message that should be sent.
fr: Le message devant être envoyé.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fr: Les jetons (tokens) substituables suivants peuvent être utilisés pour générer le chemin de l'URL. Certains jetons (tokens) peuvent ne pas être disponibles, cela dépend du contexte sur lequel l'action est déclenchée.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %mail.
fr: Saisissez une adresse de courriel valide ou utilisez une adresse de courriel jeton telle que %mail.

en: Reply-to
fr: Répondre à
