Token Actions Extras (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Subject
it: Oggetto

en: error
it: errore

en: Message
it: Messaggio

en: Placeholder tokens
it: Simboli segnaposto

en: action
it: azione

en: Unable to send email to %recipient
it: Impossibile inviare e-mail a %recipient

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Sender
it: Mittente

en: Recipient
it: Destinatario

en: The email address to which the message should be sent.
it: L'indirizzo e-mail al quale il messaggio sarebbe spedito.

en: The message that should be sent.
it: Il messaggio che sarebbe spedito.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
it: I token segnaposto seguenti possono essere usati per generare il percorso dell'URL. Alcuni tiken possono non essere disponibili, dipende dal contesto in cui l'azione viene innescata.
