Token Actions Extras (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Subject
ja: 件名

en: error
ja: エラー

en: Message
ja: メッセージ

en: Placeholder tokens
ja: プレースホルダートークン

en: action
ja: アクション

en: Unable to send email to %recipient
ja: %recipient へメールが送信できませんでした

en: The subject of the message.
ja: メッセージの件名を入力してください。

en: Sender
ja: 送信者

en: Recipient
ja: 受信者

en: The email address to which the message should be sent.
ja: メッセージが送信される先のメールアドレス。

en: The message that should be sent.
ja: 送信されるメッセージ。

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ja: 生成する URL のパス中に以下のプレースホルダートークンを使用することができます。 いくつかのトークンは、アクションの実行状況によって有効でない場合があります。
