Token Actions Extras (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Subject
pt: Assunto

en: error
pt: erro

en: Message
pt: Mensagem

en: Placeholder tokens
pt: Tokens para substituição

en: action
pt: ação

en: Unable to send email to %recipient
pt: Não foi possível enviar o e-mail para %recipient

en: The subject of the message.
pt: O assunto da mensagem.

en: Sender
pt: Remetente

en: Recipient
pt: Destinatário

en: The email address to which the message should be sent.
pt: O endereço de e-mail para o qual a mensagem deve ser enviada.

en: The message that should be sent.
pt: A mensagem que deve ser enviada.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pt: O seguinte placeholder do token pode ser usado para gerar a URL. Alguns tokens podem não estar disponíveis, dependendo do contexto em que a ação é desencadeada.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %mail.
pt: Insira um email válido ou use um email como %mail.
