Custom Tokens (6.x-1.2) - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Edit
sv: Redigera

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: User
sv: Användare

en: Node
sv: Nod

en: Create
sv: Skapa

en: Comment
sv: Kommentar

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: Global
sv: Globalt

en: PHP replacement
sv: Ersättning via PHP

en: Token ID
sv: ID-nummer för ersättningstecken

en: Demo (if available)
sv: Demonstration (om tillgängligt)

en: <p>Available demos and notes:<ul><li>Global</li><li>User: Using your current user</li></ul></p>
sv: <p>Tillgängliga demonstrationer och observationer: <ul><li>Globala</li><li>Användare: Använd din aktuella användare</li></ul></p>

en: Token ID must start with <b><i>token_custom_</i></b>
sv: ID för ersättningstecken måste börja med <strong><em>token_custom_</em></strong>

en: Token ID already exists and must be unique, please change it
sv: ID för ersättningstecken finns redan och måste vara unikt, var vänlig ändra det

en: %id saved.
sv: %id sparat.

en: Machine name of the token ID. It must start with token_custom_
sv: Maskinläsbart namn för ID för ersättningstecken. Det måste börja med token_custom_

en: Description that will appear in the token's help.
sv: Beskrivning som kommer att synas i hjälpen för ersättningstecknet.

en: Select the type of the token you would like to add. Depending on the type you'll have access to the specific object in your php code.
sv: Välj typ av ersättningstecken som du vill lägga till. Beror på vilken typ du har åtkomst till det specifika objektet i din PHP-kod.

en: Enter the php code that will be evaluated. You do not need to use enclose the code between %php. You have $user, $comment, $node and $taxonomy available depending on the type. You have also the variable $type which the actual type of token. Global has no particular object to use. The code should return a string.
sv: Skriv in PHP-koden som kommer att utvärderas. Du behöver inte bädda in koden mellan %php. Du har $user, $comment, $nod och $taxonomy tillgängliga beroende på typen. Du har också variabeln $type som den aktuella typen av ersättningstecknet. Globala har inga särskilda objekt som används. Koden skall returnera en sträng.

en: %id deleted.
sv: %id raderad.

en: Are you sure you want to delete %id?
sv: Är du säker på att du vill radera %id?

en: create PHP code for execution by Token Custom
sv: skapa PHP kod som skall utföras av Token Custom

en: Create custom tokens.
sv: Skapa anpassade ersättningstecken.

en: List of of custom tokens
sv: Lista på anpassade ersättningstecken

en: Create custom tokens
sv: Skapa anpassade ersättningstecken

en: Token's list
sv: Lista på ersättningstecken

en: The Token Custom module was installed.
sv: Modulen Token Custom installerades.

en: The database table for the Token Custom module.
sv: Databastabellen för modulen Token Custom.

en: tkid field description goes here.
sv: beskrivning av tkid hamnar här.

en: id field description goes here.
sv: beskrivning av fält-ID hamnar här.

en: description field description goes here.
sv: beskrivning av fält hamnar här.

en: type field description goes here.
sv: beskrivning av fälttyp hamnar här.

en: php field description goes here.
sv: beskrivning av PHP-fält lämnas hamnar här.

en: Create custom PHP tokens.
sv: Skapa anpassade ersättningstecken via PHP.
