Token authentication (6.x-1.4) - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: user
fi: käyttäjä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Token settings
fi: Merkkien asetukset

en: Token length
fi: Merkin pituus

en: Does not affect existing tokens.
fi: Ei vaikuta olemassaoleviin merkkeihin.

en: Token actions
fi: Merkkien toimet

en: Reset the tokens for all users. If you have changed token length, be sure to save that change before resetting all tokens.
fi: Alusta kaikkien käyttäjien merkit. Jos olet muuttanut merkin pituutta, varmista että olet tallentanut muutokset ennen alustusta.

en: Reset tokens
fi: Alusta merkit

en: Token authentication
fi: Merkkiautentikointi

en: Reset token
fi: Alusta merkki

en: The maximum token length is 32.
fi: Merkin enimmäispituus on 32.

en: Are you sure you want to reset all tokens?
fi: Oletko varma että haluat alustaa kaikki merkit?

en: All tokens have been reset.
fi: Kaikki merkit on alustettu.

en: access tokenauth
fi: pääsy tokenauth

en: administer tokenauth
fi: ylläpidä tokenauth

en: Enable aggregators, feed readers and other simple clients to see private pages by providing an authentication token.
fi: Ota käyttöön aggregaattori, syötteenlukijat ja muut yksinkertaiset lukijat nähdäksesi sivut jotka tarjoavat autentikointimerkin.

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Activate tokens on specific pages
fi: Aktivoi merkit tietyille sivuille

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page. Read <a href="http://api.drupal.org/api/function/drupal_match_path/6">drupal_match_path()</a> for the details.
fi: Syöt yksi sivu riviä kohti Drupalin polkuina. * merkkiä ei voi käyttää villinä korttina. Esimerkkipolkuina %blog blogisivulle ja %blog-villikortti jokaiselle eri käyttäjän blogisivulle. %front on etusivu. Lue lisää tietoa sivulta a href="http://api.drupal.org/api/function/drupal_match_path/6">drupal_match_path()</a>.

en: After the tokens have been reset, all users who use tokenised URLs will have to update them. This action cannot be undone.
fi: Merkkien alustamisen jälkeen kaikkien käyttäjien jotka käyttävät merkittyjä osoitteita on päivitettävä ne. Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you want to reset this user token?
fi: Oletko varma että haluat alustaa tämän käyttäjämerkin?

en: The token has been reset.
fi: Merkki on alustettu.

en: User text
fi: Käyttäjän teksti

en: This text will be displayed on a tab in each user's profile. Use it to explain what functionality Tokenauth provides your site.
fi: Tämä teksti näytetään välilehtenä jokaisen käyttäjän profiilissa, Käytä sitä selittämään, mitä toiminnallisuutta autentikointimerkit tarjoavat sivustollesi.

en: After the token has been reset, please update your feed readers or other applications that depend on them. This action cannot be undone.
fi: merkin alustettuasi päivitä syötteiden lukijasi ja muut niistä riippuvat ohjelmistosi. Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Configure token behavior to allow users to authenticate per page-load via URL.
fi: Säädä merkin käyttäytymistä sallimaan käyttäjien autentikoituminen sivunlatauskohtaisesti osoitteen kautta.

en: Token Authentication provides URL-based authentication via an alphanumeric token unique to each user.
fi: Autentikointimerkit tarjoaa osoitepohjaisen autentikoinnin aakkosnumeerisella, käyttäjäkohtaisella yksilöllisellä merkillä.

en: The user's tokenauth token.
fi: Käyttäjän autentikointimerkki.

en: Token Authentication
fi: Merkkiautentikointi

en: Set this context based on whether or not the user is logged in via the Token Authentication module.
fi: Aseta tämä konteksti riippuvaiseksi siitä, onko käyttäjä kirjautunut sisään autentikointimerkki moduulia käyttäen.

en: Page @page loaded for %name via token authentication.
fi: Sivu @page ladattu käyttäjälle %name autentikointimerkin kautta.

en: Did not use Token Authentication to log in
fi: Ei käytetty autentikointimerkkiä sisäänkirjautumiseen

en: Used Token Authentication to log in
fi: Käytettiin autentikointimerkkiä sisäänkirjautumiseen
