Toolbar (6.x-2.1-beta1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: toolbar
pt: barra de ferramentas

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Register
pt: Registar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: inactivo

en: Overview
pt: Vista global

en: Login
pt: Entrar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta acção não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Guardar

en: Path
pt: Caminho

en: Role
pt: Grupo

en: Logout
pt: Encerrar sessão

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: Delete role
pt: Eliminar grupo

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho '@link_path' é inválido ou você não tem acesso ao mesmo.

en: export
pt: exportar

en: Toolbar
pt: Barra de Ferramentas

en: Hello <strong>!username</strong>
pt: Olá <strong>!username</strong>

en: Add shortcut
pt: Adicionar atalho

en: Edit shortcut
pt: Editar atalho

en: Delete shortcut
pt: Eliminar atalho

en: list shortcuts
pt: lista de atalhos

en: The shortcuts have been imported.
pt: Os atalhos foram importados.

en: The shortcut ordering has been updated.
pt: A ordenação do atalho foi actualizada.

en: There are no shortcut items yet, !add.
pt: Não existem itens de atalho, no entanto, !add.

en: Specify a title for this shortcut.
pt: Especifique um título para esse atalho.

en: Specify a path for this shortcut.
pt: Especifique um caminho para esse atalho.

en: The shortcut '%title' has been created.
pt: O atalho '%title' foi criado.

en: The shortcut '%title' has been updated.
pt: O atalho '%title' foi actualizado.

en: The shortcut '%title' has been deleted.
pt: O atalho '%title' foi eliminado.

en: The shortcut '%title' created.
pt: O atalho '%title' criado.

en: The shortcut '%title' updated.
pt: O atalho '%title' actualizado.

en: The shortcut '%title' deleted.
pt: O atalho '%title' eliminado.
