Toolbar (6.x-2.1-beta2) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: toolbar
tr: araç çubuğu

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Register
tr: Kayıt ol

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: disabled
tr: etkin değil

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Path
tr: Yol

en: Role
tr: Rol

en: Logout
tr: Çıkış

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Delete role
tr: Rolü sil

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
tr: '@link_path' yolu geçeriz ya da gerekli erişim izniniz yok.

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Add shortcut
tr: Kısayol ekle

en: Edit shortcut
tr: Kısayolu düzenle

en: Delete shortcut
tr: Kısayolu sil
