Toolbar (6.x-2.2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: toolbar
it: barra degli strumenti

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: disabled
it: disattivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Login
it: Accedi

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Path
it: Percorso

en: Role
it: Ruolo

en: Log out
it: Esci

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: Delete role
it: Elimina ruolo

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
it: Il percorso '@link_path' non è valido o non si hanno i requisiti d'accesso per visualizzarlo.

en: Data
it: Dati

en: export
it: esporta

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: Hello <strong>!username</strong>
it: Salve <strong>!username</strong>

en: Add shortcut
it: Aggiungi scorciatoia

en: Edit shortcut
it: Modifica scorciatoia

en: Delete shortcut
it: Elimina scorciatoia
