Toolbar (6.x-2.3) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: toolbar
id: bilah alat

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Overview
id: Sekilas

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Path
id: Jalur

en: Role
id: Peran

en: Toolbar settings
id: Pengaturan Toolbar

en: Log out
id: Logout

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: Delete role
id: Hapus peran

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
id: Path '@link_path' tidak benar atau mungkin anda tidak dibolehkan mengakses.

en: Add shortcut
id: Tambah shortcut

en: Edit shortcut
id: Sunting shortcut

en: Delete shortcut
id: Hapus shortcut
