Toolbar (6.x-2.4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: toolbar
fr: barre d'outils

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Register
fr: S'inscrire

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: disabled
fr: désactivé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Login
fr: Identifiant

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Path
fr: Chemin

en: Role
fr: Rôle

en: Edit
fr: Modifier

en: Toolbar settings
fr: Paramètres de la barre d'outils

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Shortcuts
fr: Raccourcis

en: Delete role
fr: Supprimer le rôle

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fr: Le chemin '@link_path' est invalide ou vous n'êtes pas autorisé à y accéder.

en: Data
fr: Données

en: export
fr: exporter

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: Hello <strong>!username</strong>
fr: Bonjour <strong>!username</strong>

en: Add shortcut
fr: Ajouter un raccourci

en: Edit shortcut
fr: Modifier un raccourci

en: Delete shortcut
fr: Supprimer un raccourci

en: Configure toolbars
fr: Configurer les barres d'outils
