Toolbar (6.x-2.4) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: toolbar
hi: औजार पट्टी

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Path
hi: मार्ग

en: Role
hi: भूमिका

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Shortcuts
hi: अल्प मार्ग

en: Delete role
hi: भूमिका हटाएं

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hi: '@link_path' पाथ या अमान्य है या आप इसका अभिगमन नहीं कर सकते|

en: Hello <strong>!username</strong>
hi: नमस्ते <strong>!username</strong>
