Toolbar (6.x-2.4) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Title
pt: Título

en: toolbar
pt: Barra de Ferramentas

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Register
pt: Registro

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: desativado

en: Overview
pt: Visão geral

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Path
pt: Caminho

en: Role
pt: Papel

en: Toolbar settings
pt: Configuração da barra de ferramentas

en: Log out
pt: Sair

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: Delete role
pt: Apagar papel

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho "@link_path" é inválido, ou você não tem acesso a ele.

en: Data
pt: Dados

en: export
pt: exportar

en: Toolbar
pt: Barra de ferramentas

en: Hello <strong>!username</strong>
pt: Olá <strong>!username</strong>

en: Add shortcut
pt: Adicionar atalho

en: Edit shortcut
pt: Editar atalho

en: Delete shortcut
pt: Apagar atalho

en: Configure toolbars
pt: Configurar barra de ferramentas
