Topic Hubs (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: List
de: Liste

en: Description
de: Beschreibung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Top
de: Oben

en: Configure
de: Konfigurieren

en: CSS ID
de: CSS-ID

en: Term
de: Begriff

en: Count
de: Anzahl

en: Overridden
de: Übersteuert

en: OR
de: ODER

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Condition
de: Bedingung

en: Commands
de: Befehle

en: Middle
de: Mitte

en: Map width
de: Kartenbreite

en: Map height
de: Kartenhöhe

en: AND
de: UND

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: Recent Comments
de: Neueste Kommentare

en: Plugin Settings
de: Plugin-Einstellungen

en: Local
de: Lokal

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
de: Eine im CSS zu verwendende ID zur Gestaltung dieses Panels.

en: Please select a layout.
de: Bitte ein Layout auswählen.

en: Primary Key: The feed item node's nid.
de: Primärer Schlüssel: Die nid (Node-ID) des Feed-Elements.

en: Add Term
de: Neuer Begriff

en: Contributors
de: Mitwirkende

en: Most Recent
de: Neueste

en: Most Viewed
de: Meistgelesen

en: Related Topics
de: Verwandte Themen

en: Expression
de: Ausdruck
